wtorek, 9 lutego 2016

Kociara zaprasza na Dresscloud

Dziś przychodzę do Was z notką na temat portalu Dresscloud. O co tam chodzi i jaka panuje atmosfera?

Dresscloud to różowo-cukierkowy portal, na którym przesiadują kobietki w różnym wieku, brak tu samców oprócz jednego rodzynka, który jest odpowiedzialny za tworzenie naszej strony :) W przeciwieństwie do niektórych portali, na DC panuje miła atmosfera. Jesteśmy pomocne, staramy się zawsze jak najlepiej doradzić w każdej sprawie, wrzucamy chmurki, "lajkujemy", komentujemy, inspirujemy. NIE HEJTUJEMY ! Jeżeli z czymś się nie zgadzamy lub coś nam się nie podoba, wyrażamy to bez urażania drugiej osoby. Krok 1. Wrzucasz chmurkę - czyli zdjęcie, które następnie opisujesz i przydzielasz do odpowiedniej kategorii. W zależności od ilości zdjęć i jaki jest Twój opis, post może dostać odznakę Post polecany lub Post Idealny. Może też nie dostać żadnej z tych odznak. 

Krok 2. Clouders - czyli użytkowniczki portalu - kryształkują dodane posty, czyli dają tzw. lajki, dodają posty też do ulubionych lub komentują.

Kryształki można dodatkowo uzbierać za:
-aktywność na stronie
-udział w konkursach organizowanych przez Administarcję DC
-odzanki przy postach
-powyżej 100% w Barometrze aktywności
-gry 
-zakłady z Dresscloud

Barometr aktywności znajduje się po prawej stronie, najeżdżając na niego widzimy ile procent za co już mamy. 


KONTO PREMIUM - wykupując je zwiększasz ilość kryształków możliwych do zgarnięcia w grach czy barometrze aktywności. Masz też możliwość licytowania premium swopów.


Krok 3. Gry - tutaj można zwiększyć trochę ilość kryształków na swoim koncie. Aktualnie są trzy gry oraz Zakład z Dresscloud, czyli dodajemy zdjęcie w narzuconej już z góry kategorii i obstawiamy ile mniej więcej uda nam się zgarnąć za nie kryształków. Krok 4. Kryształki, które zbierasz przydadzą się później do licytowania tzw. Swopów w Swop-shopie. Czyli paczuszki z kosmetykami i biżuterią lub inne dodatki jak np. kosmetyczka, torebka, bluza, perfumy. Licytacja polega na tym, że nie wiemy jaką sumę kryształków obstawiają inne Clouders, na tym polega cała zabawa i emocje podczas licytowania.


Krok. 5 Jeżeli uda Ci się wygrać, paczuszka jest u Ciebie w ciągu kilku dni. Twoim zadaniem jest wrzucenie zdjęcia wygranej oraz napisanie recenzji, za którą również można otrzymać kryształki.

W zakładce Moje swopy, znajdują się swopy, które już wygrałyśmy :)


Babble Box - to miejsce na plotki i poważne tematy, rady modowe, życiowe, nowinki o promocjach i konkursach - jednym słowem forum. Staramy się go nie zaśmiecać i same również próbujemy pilnować porządku, by wątki się nie powtarzały, a gdy dostaniemy już odpowiedź zamykamy je. 

Same również organizujemy "wydarzenia" takie jak wymiany kosmetyczne, pisanie do siebie listów czy wędrujący zeszyt Dresscloud. Profil i odznaki

Tak prezentuje się profil użytkowniczki DC. Można ustawić zdjęcie profilowe jak i zdjęcie w tle. Mi osobiście podoba się te automatyczne z nazwą profilu :) Można też napisać kilka słów o sobie, ustawić datę urodzenia, imię i wstawić link do strony/bloga.Odznaki - świetny dodatek w postaci różnych znaczków. Otrzymujemy je za konkretnie spełnione warunki, więcej na temat odznak i jak je zdobyć dowiedzieć się można w Babble box w temacie "Odzanki DC". 


Lubisz słodko-cukierkową atmosferę i ładne rzeczy? 
Dołącz do nas :)
1 komentarz:

  1. Też jestem na DC i potwierdzam wszystko o czym piszesz! :) Atmosfera prześwietna!

    OdpowiedzUsuń